נעים להכיר

שלום, שמי שמעון בנימיני

ואני עוסק ביזמות, אימון אישי ועסקי

והנחיית קבוצות מזה כ-11 שנים.

 

והאמת זה לא היה התכנון המקורי…  

 

בצעירותי, לא ידעתי מה אהיה כשאהיה גדול. אבל היה לי ברור בעיקר מה אני לא רוצה – לא רוצה לעבוד כמו אבא שלי, לעבוד מצאת החמה עד שקיעתה, לא רוצה בוס על הראש…

רציתי להיות אבא נוכח. להיות מסוגל להנות עם המשפחה שלי כשהילדים עוד קטנים, בלי לחכות לפנסיה בשביל זה. רציתי להיות מתוגמל על עשייה ויצירה ולא על זמן עבודה.

סיימתי תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות, התקבלתי לחברת פיננסים גדולה לתפקיד שכלל הרבה ממה שחיפשתי, אבל גם שם לא החזקתי מעמד יותר מכמה חודשים. הרגשתי לא מדויק. כשחבריי ללימודים כבר מצאו את מקומם וכל הזמן שאלו אותי מה קורה איתך לא הייתה לי תשובה. בינתיים הוצאתי תואר שני במשפטים.

בשנת 2005 נחשפתי לעולם האימון דרך חברי מתי וכסלר מייסד מכללת כוונה, שהזמין אותי להשתתף בקורס האימון הראשון שפתח.

מסתבר שהחלטה זו שינתה את כל מציאות חיי, אך בשלב הראשון בעיקר 'פתחה לי עיניים'. למדתי להגדיר את הרצונות שלי באופן חיובי, לזהות למה הם כל כך חשובים לי, ומהם הערכים שמניעים אותי ושאני כל כך שומר עליהם.

החלטתי לקחת את האימון צעד נושא וללמוד יותר לעומק את התחום ואולי להפוך אותו למקצוע לפרנסתי. בקורס ההמשך כבר ידעתי לזהות עוד מגוון רחב של איכויות ויכולות שקיימים אצלי ביחד על ערכים נוספים שחשובים לי. חזרתי להגדיר מטרות ויעדים שוויתרתי עליהם במהלך השנים, להעז ולפעול יותר ולהשיג את מטרותיי מבלי לוותר על הדברים שהיו חשובים לי. מאז הדרך שלי כבר הייתה ברורה לי.

כיום, לאחר 11 שנים של התפתחות אישית משמעותית, עשייה ויצירה אישית, ליווי של מאות אנשים בתהליך אימון אישי ובסדנאות, אני יודע בוודאות שיש דרך להגשים את ייעודנו בעולם הזה ולהיות בשמחה וגם ליהנות מהדרך, ואני עוזר לאנשים לעשות זאת במגוון הכלים האימוניים שרכשתי במהלך השנים.

אני מאמין שאנשים הם טובים ורוצים את הטוב תמיד.

אני מאמין שכל אדם רוצה להגשים את ייעודו במלואו ובעוצמה.

אני מאמין שאנחנו אחראים ומחויבים לחלוטין לפעולות שלנו ולמעשים שלנו אבל התוצאות הם לגמרי בידיו של בורא עולם. עלינו להיות בענווה ולשחרר את השליטה על התוצאות (בין אם הם כרצוננו ובין אם לא).

אני מאמין שהכרת הטוב וכף זכות הם אבני יסוד לחיים שמחים ומאושרים.

אני מאמין שהדרך להצלחתו והגשמתו של כל אחד טמונה בתוכו ולכל אחד הדרך המיוחדת לו.

הדרך להגשים את שליחותנו מצריכה מחויבות, יושר, למידה, פתיחות ואומץ.

אני מאמין שכל אחד יכול ליצור תוצאות פורצות דרך בחייו האישים והמקצועיים אם ירצה בכך, ע"י התבוננות ולמידה על חייו, דרך ההתנהלות שלו במציאות ודיוק בדרך העשייה שיהיה שנכון לו ותואם את ערכיו ואמונותיו.

השליחות שלי היא לעזור לאנשים לחיות באמונה, שמחה וטוב לבב, עם תשוקה ובהגשמה.

בתהליך האימון העקרונות המובילים הם:

עין טובה וכף זכות – 

בני אדם הם טובים ושלמים, והם המקור הטוב ביותר לכל התשובות, הפתרונות וההחלטות הנוגעים לחייהם, יש להם הכישורים והיכולות להגשים כל מטרה שיציבו לעצמם.

הרצון –

גודל השינוי ואיכותו מושפע בעיקר דרך ברור הרצון הפנימי שלנו, שהוא הכח המניע האמיתי והחזק ביותר שקיים בנו, לכן גילוי והופעתו במציאות הוא חלק מרכזי שעליו מתבסס האימון.

התפתחות אישית –

הטמעת שינוי לאורך זמן והפיכתו לחלק מאתנו מגיעה ממקום של יצירת תנועה פנימית חדשה בתוכנו, לכן האימון יתמקד בעיקר בהתפתחותו האישית של המתאמן ביחס לתוצאות שהוא רוצה להשיג ולא רק בפעולות עצמן שנדרשות להיעשות.

האימון מבוסס על דו-שיח בין המתאמן למאמן המתנהל מתוך שותפות אמיצה וכנה, ובמהלכו מזהה המתאמן את משאבי העוצמה הטמונים בו ולומד להשתמש בהם בדרך להגשמת מטרותיו. המאמן ככלל אינו נותן עצות ואינו דוחף לתוצאה מסוימת, בכח ההקשבה העמוקה והשיקוף שלו הוא יוצר שיחה שמאפשרת למתאמן להתבונן מחדש על הדברים, לראות זוויות חדשות, לקבל החלטות וליצור בעצמו את התשובות, ההחלטות והפעולות בתהליך.

בין לקוחותינו